I ove pedagoške godine započela je Likovno – kreativna radionica kojoj se pridružilo petero članova. Voditeljica je učiteljica Nikolina Šemper. Započeli su s temom jeseni pa su tako za početak radili otisak ruke smeđom temperom kao oblik drva, a lišće su tapkali prstima u jesenskim bojama. Nakon toga odlučili su raditi otisak lista na papiru bojajući temperom područje oko lista te nakon toga crtati list promatranjem. Za kraj listopada odlučili su donijeti bundevu i također je crtati promatranjem i na kraju bojati bojicama. Na početku studenog djeca su proslavila Dan grada Koprivnice pa su u tu čast prema promatranju nacrtala paviljon u gradskom parku. Radovi su ispali odlični te su ih prezentirali na izložbi u hodniku vrtića. Nakon toga krenuli su sa šumskim životinjama pa su tako natrganim kolažem lijepili siluetu lisice. Nakon odigrane igre zagonetke i pogođenim pojmom “jež” odlučili su se i na modeliranje plastelinom te od njega napravili ježa kojem su dodali bodlje od suncokretovih sjemenki, a zatim su poslušali “Priču o kutiji” gdje su otkrili da se u priči radi o vjeverici te je odlučili napraviti također od plastelina, a za rep su iskoristili češere. Za kraj su poslušali priču “O jednoj ne baš mudroj sovi” te pastelama nacrtali sovu. Radove naših kreativaca možete vidjeti u fotogaleriji.

Comments are disabled.