Dolaskom ljeta, mnogima omiljenog godišnjeg doba, djeca iz skupine Ribice sve više vremena provode na otvorenom. Zbog sve sunčanijih dan Ribice su usvajale da se prije izlaska na sunce treba namazati kremom sa zaštitnim faktorom i staviti kapu na glavu. Vježbale su samostalno nanošenje kreme i tako štitile svoju kožu od štetnog sunčevog utjecaja. U jutarnjim satima djeca su uživala u vožnji triciklima, a kasnije da bi se osvježila i rashladila. Ribicama su bile ponuđene igre vodom i igre u hladu pješčanika. Također su djeca usvajala da po ljeti treba piti puno više tekućine, a isto tako da i biljke treba puno više zalijevati. Nakon što smo sakupili kišnicu u rezervoar, djeca su svakodnevno sa svojim kanticama zalijevala biljke u vrtu. Osim toga djeci su bile ponuđene razne stolno-manipulativne aktivnosti na temu ljeto i more (poklapalice, igre pecanja, edukativna kutija more i senzorna kutija sa školjkama i pijeskom) Razvoj govora, usvajanje novih pojmova i riječi poticali smo listajući enciklopediju pjevajući pjesmice i brojalice ( Hej ribo, Riba, En, den, dore).
Domaćim plastelinom djeca su modelirala ribice i ostale morske životinje. Kroz likovni izričaj prikazala su ribice, raka, brod, a za to kao poticaj im je poslužila dramatizacija Rak u strahu i slikopriča Brod i Riba. Ljetno ozračje u skupini Ribice možete pogledati na fotografijama.

Comments are disabled.