Zmajići su proteklih dana istraživali karakteristike godišnjeg doba ljeta te su uživali u raznim aktivnostima: prigodnim pjesmicama, pričama, igrama i likovno-kreativnim aktivnostima (izrada brodova, riba, nogometne lopte, šarenih sladoleda). U istraživačkim aktivnostima proučavali smo koji materijali plivaju i tonu te smo raspravljali zašto neki premeti odmah potonu, a neki plutaju na vodi. Kod djece smo nastojali poticati razvoj dječje kompetencije te razvoj operativnog mišljenja. U takvim aktivnostima kod djece razvijamo spoznajne funkcije, a naročito mogućnost opažanja, vizualnog, auditivnog i taktilnog, te uočavanje vanjskih svojstava predmeta. Vrijeme smo također provodili u šetnjama okolicom vrtića i igrama na dvorištu, a kako nam je bilo možete vidjeti u našoj fotogaleriji.

Comments are disabled.