Uz Dan voda proveli smo niz aktivnosti kroz koje su djeca razvijala ekološku svijest, ali i stjecala pozitivne navike u odnosu prema prirodi koja nas okružuje. Pročitali smo priču u kojoj smo uočili da najviše čistoći okoliša smeta čovjekov način života. Izradili smo vlastitu zagađenu rijeku, ali i vlastiti pojam čiste rijeke okružene biljkama i prepune živih bića. Kroz kutić istraživanja uočili smo vodu kao otapalo mnogih dobrih ali i loših tvari. Voda je bez boje, okusa i mirisa ali često je smrdljiva i raznih boja. U vodi neke tvari tonu, a neke plutaju. Ulje na vodi djeluje jako ružno. Kroz dramatizaciju u kojoj smo mogli i sami učestvovati, uočili smo vrste otpada i kako ga sortiramo. Izradili smo akvarel slike bojom i slamkama, zalili naše jagode i poigrali se balonima s vodom u dvorištu. Pogledali smo i dokumentarni film o rijeci Dravi jer to je rijeka koju svi poznajemo i s kojom živimo.

 

Comments are disabled.