Uz obilježavanje Dana vatrogasaca Loptice su cijeli tjedan ponavljale i proširivale znanja o opasnostima koje nas okružuju. Znamo da igra vatrom dovodi do požara te da treba biti oprezan sa strujom i oštrim predmetima. Ponovili smo uloge ljudi koji brinu o nama u hitnim situacijama. Policija, vatrogasci, medicinsko osoblje ali i svi ostali odrasli u našoj okolini brinu o našoj sigurnosti. Naučili smo razlikovati zvukove sirena, kao što su: poplava, vatrogasci, hitna pomoć i policija. Za naš kutić prometa izradili smo prometne znakove i vatrogasna vozila. U posjet nam je došao član DVD Kloštar Podravski koji nas je upoznao s osnovnim alatima u gašenju požara. Posebno smo se razveselili vatrogasnom vozilu, ali i isprobali njegov šljem koji koristi na intervencijama.

 

Comments are disabled.