Tijekom prošlog tjedna Loptice su obilježavale Dane kruha i zahvalnosti za plodove zemlje. Tom prilikom djecu smo upoznali s nastajanjem kruha i ostalih pekarskih proizvoda kroz priču Od zrna do kruha. Čitali smo priče o kruhu i pjevali prigodne pjesmice. S obzirom na to da su nam roditelji donijeli mnogo različitih žitarica djeca su sama imala priliku odnijeti žitarice u mlin koji su sagradila od kocaka i samljeti svoje brašno. Također su vagala razne žitarice, pisala prstima u brašnu, a i mijesila tijesto te slagala kolačiće. Djecu je igra s tijestom posebno uveselila jer su rekla kako će i doma s roditeljima praviti kolače. Idućeg dana donijela su svoje pekarske proizvode, a posjetio nas je i svećenik koji je s njima popričao o zahvalnosti prema hrani i posvetio ono što su djeca ispekla. Posebno su ponosna bila kada su imala priliku s prijateljima probati proizvode koje su sama napravila. Kako je to izgledalo tokom tjedna možete pogledati u fotogaleriji.

Comments are disabled.