Protekli tjedan odgojno-obrazovna skupina Loptice proučavala je i učila o kukcima. Uvod u aktivnost bili su im razni poticaji u istraživačkom centru, mravlji grad u staklenci, kukci u kutijicama s povećalom, razne enciklopedije i slike kukaca. Djeca su sa zanimanjem prihvatila ovu temu. Povećalima su gledala i tražila kukce, imenovala su ih i naučila gdje kukci žive i čime se hrane. Od pedagoški neoblikovanog materijala izrađivala su gusjenice koje se sada nalaze u njihovoj garderobi. Čitala su priču Cvrčak i mrav, igrala razne igre na zadanu temu, tražila kukce na svom igralištu i proučavala ih povećalom. Puževima koje nam je donijela naša teta Dubravka pjevala su pjesmice, a oni su njima pokazali svoje rogove. Nakon proučavanja i upoznavanja vratila su ih u prirodu. Tjedan su Loptice završile prezentacijom o kukcima, ponavljajući naučene nazive kukaca. Pogledajte u fotogaleriji kako je izgledao protekli tjedan u Lopticama.

Comments are disabled.