S toplijim danima i promjenjivim vremenom Loptice su krenule s istraživanjem promjena u prirodi. U obližnjem šumarku pronašli smo narcise i gljivice, ali i kukce i puževe. Na granama smo uočili pupove budućeg lišća. Dobili smo presadnice jagoda koje smo u dvorištu posadili u naše cvjetnjake. Istražili smo građu biljke kroz upoznavanje korijena koji je važan za rast biljke ali i proučili različite listove, stabljike i cvjetove. Miris zumbula koji smo proučavali, vrlo je intenzivan, a cvijet je građen od mnoštva malih cvjetića. Kako bi bolje uočili građu biljke poslužili smo se našim mikroskopom i povećalima. Sadnica jagode tako po peteljci ima mnoštvo sitnih dlačica koje ranije nismo uočili. Naše kreativne aktivnosti također su bile vezane uz proljeće koje se budi i dolazi. Slikali smo visibabe, šarenu livadicu i izradili tulipan. Crtali smo i građu biljaka koje smo proučavali. Uz mnoštvo didaktičkog materijala upoznali smo proljetnice. Naučili smo gdje rastu, kojim početnim glasom počinju i kojih boja mogu biti. Našim majkama, povodom Dana žena, izradili smo proljetne čestitke.

Comments are disabled.