Zima je najhladnije godišnje doba i čovjek se toplim odijevanjem, prehranom te grijanjem štiti od niskih temperatura. Loptice su proučavale što se tada događa sa životinjama. Listajući enciklopedije pronašli smo životinje koje vole polarne hladnoće. Nacrtali smo tako pingvine, morževe, tuljane i ribe a zatim napravili pravi mali polarni dio mora. Vidi se da pingvini, koje smo također sami izradili, skaču s ledenjaka na ledenjak ili plivajući love ribu. Naučili smo da se ledenjaci tope jer ljudi ne brinu dovoljno o prirodi. Kao pravi čuvari prirode napunili smo ponovo naše kućice za ptičice sjemenkama. Kućice smo instalirali još jesenas na terasi. U dvorištu je spontano nastala neka vrsta zaštite od snijega iz lišća. Djeca su u maleni čep metnula zrnca i vodu. Uživali smo i u igrokazu Snjegović i pingvin koji su nam navjiestili da će uskoro stići i proljeće.

Comments are disabled.