Stiže jesen, a s njom dozrijevaju razni plodovi u našim vrtovima, voćnjacima i vinogradima. Naše majke i bake pravi su stručnjaci kako sačuvati te plodove za duge i hladne zimske dane. I mi smo se okušali u pripremi voćne salate, kompota i bočica zimnice. Uočili smo predivne mirise i boje, čvrstoću i oblike pojedinih plodova. Naučili smo da je zrelije i mekše voće bolje za voćnu salatu dok je tvrdo voće bolje za kuhanje kompota. Naučili smo što nam sve treba za pripremu zimnice. Sve to voće i povrće trebalo je sakupiti, oprati, oguliti i narezati. Nije bilo jednostavno, ali uspjeli smo. Za nagradu smo se i počastli tim našim ciklama, mrkvama, šljivama, kruškama i paprikama. Kako smo sami to sve rezali i zalogaji su bili slasniji. Za zimnicu ćemo pričekati zimu da vidimo je li ukusna, iako kad pogledamo te šarene staklenke znamo da smo uspjeli. Aroniju smo stavili na sušenje kako bi imali čaj. Dobar dio tih malenih bobica smo odmah i pojeli. Naučili smo da u sirovom voću i povrću ima raznih vitamina i minerala pa smo samim time otkrili kako spriječiti prehlade i viroze.

Comments are disabled.