Protekli tjedan djeca u vrtiću su razvijala stvaralačke osobine koje spontano pokazuju te smo potaknuti dječjim interesima i idejama zajedno krenuli u izradu, koristeći pedagoški neoblikovani materijal te su tako nastale nove igračke – kućica za lutke i garaža za automobile. U zajedničkoj igri djeca su manipulirala, uočavala, razvijala koordinaciju i preciznost u baratanju predmetima i postizala dogovor u podjeli uloga. Osim toga, pred kraj tjedna posvetili smo se obilježavanju Majčinog dana. Povodom tog blagdana u čast svim majkama čitali smo razne slikovnice i recitacije o mami te slušali i učili  razne pjesmice. Tim aktivnostima djeca su razvijala svoje govorne vještine (opisivanje, prepričavanje) te su razvijala vještine slušanja i razgovaranja (slušanje i razumijevanje govornog sadržaja, pitanja koja im se postavljaju). Djeca su također bogatila svoj rječnik. Odlučili smo iznenaditi mame te im izraditi razne prigodne čestitke koje su ih vrlo razveselile.

Comments are disabled.