Potaknuti interesom djece prema slikovnicama i pričama, odlučili smo im ispričati priču na jedan drugačiji, njima novi način. U priču smo uveli aplikacije odnosno plošne lutke raznih likova iz priča. Plošne lutke pobudile su veliki interes djece. S obzirom da nisu teške za rukovati, djeca su ih često uzimala te njima manipulirala. Nakon prvog kontakta s lutkama, pozitivnih reakcija te zanimanja djece, odlučili smo lutke upotrijebiti za predstavu u našem malom kazalištu. Djeca su s iščekivanjem promatrala što radimo. Njihova pažnja bila je cijelo vrijeme usredotočena na lutke te ono što one rade i kako se kreću. Pojedina djeca su došla iza scene da vide što se događa dok su se druga i sam htjeal okušati u glumi. Uzimali su lutke i stajali iza scene pokazujući ih. Nakon predstave i dalje su manipulirali lutkama na razne načine.

 

Comments are disabled.