U skupini Zvjezdice ove pedagoške godine se provodi projekt „Malo kazalište“.  Kod djece se potiče razvoj govornih vještina, razvoj vještine slušanja i razgovaranja i razvoj sposobnosti doživljavanja i razumijevanja literarnih i scenskih djela. Svi znamo da je u vrtiću jako važna zajednička suradnja između roditelja i odgojitelja pa smo odlučili uključiti i roditelje u projekt tako da svaki roditelj napravi jednu lutkicu zajedno sa svojim djetetom i na papir ukratko opiše postupak izrade te izjave svojeg djeteta i ime lutke koju su izradili. Zahvaljujemo roditeljima što su prihvatili naš prijedlog i jako se potrudili oko izrade lutkica. Djeca s ponosom donose lutkice u vrtić i predstavljaju ih svojim prijateljima iz skupine. Izradili smo od jedne kartonske kutije i komadića deke i platna malo kazalište tako da ga djeca mogu lako prenositi i stvarati predstave za svoje prijatelje. Na taj način dolazi do izražaja dječja mašta i kreativnost u osmišljavanju predstave.

Comments are disabled.