dav


Lastavice su se cijeli tjedan prije maškara pripremale za ovaj najveseliji dan u godini. Roditelji su nam donijeli kostime u koje su se djeca tokom tjedna presvlačila. Razgovarali smo o maškarama, običajima, zašto se maskiramo i što to znači. Naslikali smo sebe kao maškaru, izradili šuškalice za povorku maškara, izradili klauna od kolaž papira. Poslušali smo igrokaz: Vesela i tužna maska, odslušali priču Maškare, igrali igru Obuci klauna i didaktiku na temu. Naučili smo puno pjesama ali najbolje su nam bile Hoću ić u maškare i Danas je fašnik. U suradnji sa načelnikom Općine Peteranec ukrasili smo luk ispred Općine maskama i balonima. Organizirali smo i maskenbal na sam dan, a nažalost zbog vremenskih uvjeta nismo uspjeli organizirati povorku do ulice Frana Galovića kao i svake godine pa smo ples pod maskama održali u vrtiću. Bilo je vrlo zanimljivo. Zahvaljujemo svim roditeljima na suradnji i opskrbi slatkišima i krafnama za našu dječicu. 

Comments are disabled.