Ovih dana našim vrtićem su zavladale vesele maškare. Odgojiteljice su zajedno s djecom izradile dekoracije za prostor kojima smo uljepšali karnevalski ugođaj. Ove godine smo imali i posebnu gošću – vrtić je začarala dobra vještica Winnie koja je djeci u svim skupinama pričala priče i tjerala njihove strahove svojim čarolijama i čarobnom metlom. Osim vještice, bilo je tu i raznih drugih likova iz bajke – Trnoružice, Snjeguljice, Crvenkapice, princeze Else i Anne, superheroja, klaunova, raznih životinja i likova iz crtića. Maškare su se zabavljale uz prigodne pjesmice, plesale i veselile se svaki dan, a na pokladni utorak vrtićem se širio miris slasnih krafni koje smo svi zajedno pojeli. Osim zabave, našoj dječici maskiranje omogućava zamišljanje, maštanje te igranje uloga koje im u svakodnevnici nisu dostupne. To su također dani kada je u vrtiću posebno veselo i znak da se djeca odlično zabavljaju kroz igru i svakodnevna druženja.

Comments are disabled.