Protekli tjedan djeca iz skupine Zvjezdice bavila su se temom „Maškare ća mogu maškare“. Kod djece smo željeli poticati razvoj fine motorike šake, razvoj likovne imaginacije i kreativne apsorpcije te razvoj govornih vještina. Djeca su imala mogućnost cijeli tjedan se maskirati i pretvoriti se u nekog drugog te uživati u igri i mašti. Pjevali smo pjesmicu „Mi smo male maškare“, gledali slike različitih maski i likova iz crtića. Djeca su izrezivala krugove iz papira u boji kojima smo ukrasili našu sobu te su ukrašavala i bojala maske flomasterima. Crtala su flomasterima na temu: „Ja maškara“, slušala stihove „Fašnik“ i „Maškarice“ te kroz razgovor pričala jedna drugima u što bi se željela maskirati. Dio djevojčica je došao na ideju da si same izrade maske za oči od papira te su tako nastale maske jednoroga, bubamare. Kako je to izgledalo možete vidjeti u našoj fotogaleriji.

Comments are disabled.