Leptirići su 16. studenog u suradnji s Udrugom slijepih i slabovidnih osoba Koprivničko-križevačke županije i Općinom Hlebine obilježili Međunarodni dan tolerancije. S obzirom na trenutnu epidemiološku situaciju, suradnja nije ostvarena na uobičajen način već su nam sve potrebne materijale iz Udruge poslali poštom. U velikom pismu nalazila se audio priča “Djed i repa” na dvd-u koju je na Braillevom pismu čitala jedna njihova korisnica, ta ista priča otisnuta na papiru kao i ime svakog djeteta. Djeca su s velikim interesom istraživala Braillevo pismo, naučila su značenje riječi “TOLERANCIJA” (L.B. “To znači da budemo dobri”, T.B. “I pristojni jedni prema drugima”) te osvijestila potrebe i prava slijepih i slabovidnih osoba ali i prepreka s kojima se susreću u svakodnevnom životu. 

Comments are disabled.