Ozonski sloj, nježni plinoviti štit oko Zemlje, pruža našem planetu zaštitu od štetnog dijela sunčevih zraka i čuva sav život našeg planeta. Ozonski se omotač stvara pod utjecajem sunčeve svjetlosti i dio je Zemljine atmosfere od 10 do 50 km iznad Zemlje. Pomoću animiranog filma “Ozzy Ozone” odgojiteljice su djeci na pristupačan način pokušale objasniti utjecaj štetnih UV zraka na ljude te kako zagađenje utječe na okoliš. Čemu ozon služi dočarali smo i pomoću pokusa sa svijećom i čašom u čemu su djeca posebno uživala. Prisjetili smo se kako pravilno razvrstavati otpad i kako možemo reciklirati. Razgibavali smo se uz pjesmice „Lijepa naša Hrvatska“ i pokretnu igru Kopno/More. Promatrali smo globus, izradili plakat naše planete otiscima dlanova te bojali u parovima. No, nismo samo učili, malo smo i slavili jer naš prijatelj Lovro navršio je velike četiri godine.

Comments are disabled.