Kroz upoznavanje emocija dijete upoznaje svoje unutarnje potrebe i uči da je moguće izabrati načine ponašanja i izražavanja u životnim situacijama. Naša djeca, skupina Mišići emocije su upoznala kroz različite aktivnosti. Kroz terapeutske slikovnice (” Ježić je tužan jer nije pobijedio u igri” ili “Kad je nilski konj ljut on grize” djeca su učila  kako na primjeren način kontrolirati emocije i izraziti ih na prihvatljiv način.

Zajedno s djecom izradili smo i naš bonton pristojnog i pravilnog ponašanja u vrtiću. Oformili smo kutić osjećaja i na semaforu osjećaja svakodnevno smo bilježili kako se osjećamo. Emocije smo istraživali i kroz različite didaktičke materjale i igre (memory, poklapalice, puzzle.) Od balona i brašna radili smo antistres balone koje smo djeci ponudili kada su bili ljuta. Također smo radili i kocke emocija i značke koje će nas štititi od straha. Opuštali smo se uz tjelovježbu, jogu, dječje pjesmice. Kroz pantomimu mimikom lica vježbali smo iskazivanje osjećaja i njihovo prepoznavanje. Djeca su osobito uživala u igrama pred ogledalom, promatranjem sebe i svog lica. U suradnji s općinom Peteranec i našim vrijednim ručicama izradili smo srca kojima smo ukrasili naš park povodom Valentinova.

Comments are disabled.