Kako nam se bliži ljeto i ljetni praznici, a naši se predškolci polako pripremaju na zasluženi odmor i punjenje baterija za nove školske izazove, došao je red i na završni izlet. Na izletu smo se družili s našim prijateljima Kapljicama iz Drnja.

U rano jutro, uzbuđeni i nestrpljivi veeelikim crvenim autobusom krenuli smo na put. Prvo odredište bili su nam „Međimurski dvori“. Tamo smo prisustvovali zabavno – edukativnoj radionici pod nazivom Mali pekar. Animatorica nas je upoznala s različitim vrstama žitarica, kako nastaje brašno te kako se pripremi tijesto za kruh. Uz njezinu pomoć okušali smo se u izradi malih kruščića, pletenica, pužića.. U dvorištu restorana razgledali smo etnografsku izložbu starih predmeta – narodna nošnja, kredenc sa starinskim posuđem, zibica za bebe i mnoge druge stvari. Nakon finog ručka prošetali smo do obližnje Bajkovite šuma. Naime, tamo svoju nastambu ima zmaj Pozoj (sva sreća da je spavao, pa nas nije uplašio), a dječak Grabancijaš i Murske deklice žive u malim drvenim kućicama širom šume. Iz šume otišli smo u Centar za kulturu Čakovec pogledati predstavu Vuka se ne bojim ja. Dobro smo se nasmijali, a neki od nas su zapjevali i zaplesali. Zajedničko druženje zaokružili smo finim sladoledom te se nakon toga sretni, ali pomalo umorni, vratili kući.

Kako nam je bilo možete vidjeti u galeriji fotografija.

Comments are disabled.