Dani kruha – dani zahvalnosti za plodove zemlje tradicionalno se svake godine obilježavaju u našem vrtiću. Započeli smo u nedjelju, na sv. misi u crkvi Sv. Marka u Sigecu. Predškolci su se predstavili pjesmicom uz pokret – Mlin. Obučeni u narodne nošnje s košaricama punim domaćeg kruha i jesenskih plodova zahvalili smo Bogu na svim plodovima zemlje koje nam daje. Nastavili smo zahvaljivati i u vrtiću kroz čitav tjedan. Putem priča, pjesama, recitacija, pokretnih igara i igrokaza, djeca su učila o kruhu, pekarima i pekarskim proizvodima. Djeca ipak najviše vole praktične aktivnosti, vole istraživati, vole raditi rukama pa smo im ovih dana nudili mnoštvo takvih aktivnosti. Sami su mijesili tijesto, ribali sir i salamu te izradili pizzu uz pomoć pekarice, Enine mame. Istraživali su razne vrste sjemenki i različite vrste brašna. Napravili su čak i svoju krušnu peć od kartona te obogatili kutić u kuhinjii.  Puno smo razgovarali o tome kako nastaje kruh i što je sve potrebno da od zrna pšenice dobijemo kruh.  Izradili smo plakat s pekarskim proizvodima, radili grafomotoričke vježbe u brašnu, prebrojavali pekarske proizvode i razvrstavali ih prema vrsti. U našoj fotogaleriji možete pogledati kako nam je bilo.

 

 

Comments are disabled.