21. lipnja Mišići su s velikim uzbuđenjem i veseljem dočekali autobus i uputili se u Đurđevac. Tamo su nas dočekale Dobre vile Staroga grada, naše animatorice. Podijelili smo se u dvije skupine i zajedno s našim animatoricama uživali u raznim aktivnostima koje su nam pripremile. Posjetili smo Interpretacijski centar gdje smo čuli Legendu o Picokima, vidjeli Stari grad izgrađen od lego kocaka, upoznali špiljskog čovjeka. U Hrvatskog Sahari vidjeli smo i hranili deve, ljamu, pauna, guske, kokoši, pijetla, ovce, koze, vijetnamske svinje i ponije. Najviše smo uživali u vožnji quadom. Sve nas je to umorilo, pa smo se odmorili uz pizzu u restoranu, a nakon toga počastili smo se sladoledom u obližnjoj slastičarnici. Za kraj, uživali smo u renesansnim igrama. Okušali smo se u gađanju lukom i strijelom, gađali smo limenke krpenjačama, igrali se vitezova drvenim mačevima i štitovima, pucali iz drvenog topa, pecali ribice i igrali golf. Izlet smo završili odmorom na livadi uz grickalice i sok, a kući smo se vratili sretni, puni dojmova i pomalo umorni.

Comments are disabled.