Prosinac je mjesec darivanja i zahvalnosti, ali i vrijeme kada se može naučiti nešto novo i zanimljivo o skorašnjim blagdanima. Društvene igre, slagalice, kocke za građenje i još mnogo različitih didaktičkih materijala koje smo pripremili u našoj božićnoj sobi dnevnog boravka, poticajne su za istraživanje i učenje o blagdanskim simbolima. U mirnom kutiću napravili smo zvjezdano nebo i brojili zvijezde te tako vježbali matematičke vještine. Predškolarci uživaju u društvenim igrama gdje razvijaju socijalne vještine i vlastite strategije igre. Slagali smo puzzle, pikali zvjezdice na bor, ponovili boje nizanjem poklončića zadanim redosljedom, vježbali koordinaciju gađanjem Grincha i družili se s vilenjakom Djeda Božićnjaka. Jako su nas razveselile bijele pahulje i iako nije bilo puno snjega, morali smo i to malo iskoristiti za igru u našem dvorištu. Navukli smo svoje čizmice, jakne, kapu, šal i rukavice – sve što nam zimi treba i našem veselju nije bilo kraja.

Comments are disabled.