Zmajići su se u proteklom razdoblju bavili temom prijateljstva i međusobnih vršnjačkih odnosa. Aktivnostima koje smo provodili željeli smo kod djece potaknuti razvoj empatije (prepoznavanje i poštivanje osjećaja drugoga, suosjećanje, briga za mlađe), razvoj odnosa s vršnjacima te razvoj pozitivnih emocionalnih stanja (pripadanje, sigurnost, ugodno i opušteno ozračje). Svakodnevno smo se okupljali u “Krugu prijateljstva”, formirali smo mrežu prijateljstva koju smo prenijeli i na naš zajednički plakat, čitali smo razne prigodne slikovnice ( Tri prijatelja u čamcu, Najotmjeniji div u gradu, Mali mudri vuk, Gospodin Nosko nalazi prijatelja, Ružna petorka, Maca šminkerica i njezini šeširi). Zmajići su također crtali svoje prijatelje i kućne ljubimce, a najviše interesa je izazvala zajednička proslava Valentinova uz temu “Moj prijatelj i ja” koju smo obilježili prigodnim pjesmicama i plesovima te zajedničkom tombolom. S nama se povremeno družila i logopedinja Jelena koja je započela s procjenama govorno-jezičnog razvoja djece. Kako su izgledali naši dani možete vidjeti u fotogaleriji.

Comments are disabled.