Važno je od malena razvijati osobni, nacionalni i kulturni identitet, a time i ljubav prema svojoj domovini. Tako su i Mišići protekli tjedan posvetili istraživanju svoje domovine Hrvatske. Kroz video zapise i slikovnice o Koprivku upoznali smo hrvatski glavni grad Zagreb i njegove poznate znamenitosti. Na karti Hrvatske istraživali smo važne gradove. Tražili smo i naša sela Peteranec i Sigetec. Djeca su bila oduševljena i s pravom zastavom, promatrali su je, opisivali i crtali. Gledali smo dokumentarni film o mimohodu hrvatske vojske i slušali himnu “Lijepa naša domovino”. Obilježili smo i “Dan sjećanja na žrtve Vukovara”. Izradili smo plakat o Vukovaru, gledali dokumentarne filmove o njemu. U čast poginulim žrtvama Vukovara pokraj našeg spomenika zapalili smo lampaše.

 

Comments are disabled.