Za stvaranje slike o sebi potrebno je upoznati svoje tijelo. Tako su se Cvjetići prošlog tjedna bavili aktivnostima vezanim o svom tijelu. Djeca su svakodnevno proučavala slike raznih knjiga i enciklopedija o tijelu, gledala edukativne video zapise, usvajala tekst pjesmice glava, ruke noge te plesala ples Hoki poki uz pokrete. Ponovila su glavne dijelove tijela te su pobliže upoznala unutarnje organe i njihovu ulogu u organizmu. Usvajala su nove pojmove: želudac, srce, krvožilni sustav (vene, arterije), dušnik, pluća, kostur, mišići te mnoge druge i time bogatila svoj verbalni rječnik. Likovno su se izražavala raznim tehnikama: rezala su i lijepila dijelove unutarnjih organa te ih smještala u model čovjeka, crtala krvožilni sustav, izrađivala makete dišnog sustava te prikaz rada naše šake (robotska šaka). Cvjetići su naučili da naše tijelo ima 208 kostiju, da organi rastu kako rastu i oni sami te da im je za rast i razvoj potrebna raznovrsna prehrana, održavanje higijenskih navika, tjelesna aktivnost te dovoljno sna. Pobliže su se upoznali sa sustavom krvi prikazom u improviziranoj “krvnoj kadici” gdje su taktilno mogli isprobati sastav krvi. Svakodnevnom tjelovježbom i tjelesnom aktivnošću razgibali su svoje tijelo te uživali u igri s padobranom, a kako je izgledao njihov tjedan možete vidjeti u fotogaleriji.

Comments are disabled.