Proteklog tjedna Sovice su se bavile temom “Moje tijelo”. Djeca su se mogla okušati u različitim aktivnostima na temu te tako bolje upoznati sebe i svoje tijelo. Svakodnevno su slagala slagarice čitavog tijela, djevojčice i dječaka, od kostiju, preko mišića pa skroz do odjeće kojom tijelo pokrivamo. Slagala su i različite izraze lica te imenovala što se sve nalazi na glavi i na licu. Pomoću ogledala pokazivala su i imenovala i svoje dijelove tijela i one svojih prijatelja. Na velikom papiru su ocrtavala jedna druge i čudila se koliko su dugačka. Svakodnevno su se pjevale pjesmice poput “Glava, ramena, koljena i stopala” te “Prste ima ruka svaka”, ali i čitale slikovnice o važnosti osobne higijene – “Ovako peremo zubiće”. Sobu dnevnoga boravka obogatili smo novim centrom aktivnosti – centrom uljepšavanja u kojemu djeca svakodnevno uživaju u simboličkoj igri. Kako je tjedan protekao, pogledajte u fotogaleriji.

Comments are disabled.