Zvjezdice su se ovaj tjedan bavile temom „Moje tijelo“. Djeci su bili ponuđeni različiti poticaji pomoću kojih su istraživali dijelove tijela: vanjske, ali i unutarnje organe. Djeca su pokazala veliki interes za tu temu. Slagala su višeslojne slagarice, igrala didaktičke igre „Vrtuljak“, memori te igru gdje su trebala povezati riječ sa slikom. Svakodnevno su proučavala dječje enciklopedije o tijelu, slikovnice te su slušala priču o tijelu „Tko više radi“. Izradili smo plakat kostur, djeca su olovkama crtala kostur čovjeka, a poslije su pomoću plastelina probala izraditi čovjeka. Izradila su kostur i od štapića za uho. Pjevali smo pjesmicu uz pokazivanje „Glava, ramena, koljena stopala“ kao i pjesmice „Kad si sretan „ i „Hoki poki“. Crtali smo obris čovjeka, ovaj put je to bio obris našeg prijatelja Ria, a nakon što smo nacrtali njegov obris djeca su crtala vanjske dijelove tijela koje vide na Riu. Obris su poslije obojali. Kako je izgledao naš tjedan možete vidjeti u fotogaleriji.

 

Comments are disabled.