S obzirom da je nekoliko djece iz skupine protekli produženi vikend provelo na obali, u skupini se poveo razgovor o moru. Vođeni dječjim interesom, odlučili smo se baviti upoznavanjem morskih životinja tako da je u skupini vladala “morska” atmosfera. Mnogo smo razgovarali o različitim vrstama životinja koje borave u moru ili na njegovom dnu, razgledavali isječke fotografija iz enciklopedija, pregledavali videozapise o njihovom staništu i načinu ishrane. Pomoću kartica s početnim slovom naziva životinje djeci smo predstavili slova gdje su uživali u pogađanju pravog odgovora. Kod likovnih aktivnosti okušala su se u modeliranju plastelinom prema modelu, ali su i otiscima ruku izradili male crvene rakove. Svakodnevno su se iz skupine mogle čuti riječi pjesme “Ribo ribice” te brojalice “En, den dore”. Kako je tjedan protekao pogledajte u fotogaleriji.

Comments are disabled.