Ovih tjedana djeca u skupini “Gusjenice” bavila su se temom Morski svijet. Pokazale smo djeci fotografije raznih životinja koje žive u moru. Imenovali smo ih i pomoću edukativnih videa i enciklopedija. Djeca su na taj način razvijala iskustva o prirodnoj i društvenoj sredini. Imala su priliku vidjeti morski svijet koji ih je jako dojmio. Kroz zajedničke likovne aktivnosti oslikavali smo more, morsko dno i njegove životinje. Djeca su promatrala školjke i dodirom isprobavala njezine teksture. Razvijajući pamćenje djeca su pronalazila iste sličice morskih životinja odnosno tražila parove. Kasnije smo u naš morski svijet dodali brodove, podmornice i svjetionik. Izradili smo ga od tuljaca i pričali zašto nam služi. Od papirnatih tanjura napravili smo brodove. Zajednički smo obojali veliku podmornicu. Napunili smo mali bazen s vodom i pustili brodove da plivaju. U plastičnoj boci dočarali smo si morsko dno. Najbolje ćete vidjeti gledajući naše fotografije u galeriji.

 

Comments are disabled.