More je velika slana voda: neka su mora topla, a neka hladna. U toplim morima živi mnoštvo riba, rakova, školjki i drugih morskih životinja. Naučili smo i ponovili koje sve životinje žive u moru i da se naše more zove Jadransko more. U likovnim aktivnostima različitim materijalima smo izradili životinjice iz morskih dubina te postavili na naše improvizirano more uz pjesmu “Hej ribo, ribice “. Uz likovne aktivnosti djeca su imala i istraživačku gdje su “Pravila more”. U dvije jednake prozirne čaše napunili smo istu količinu vode. U jednu smo dodali sol. Djeca su morala pretpostaviti da li će se razina vode podići ili ostati ista. Umočila su prst i probala vodu iz jedne i druge čaše. Koja je slatka, a koja slana? Naučili smo da vodu koju pijemo zovemo slatka. Ona druga je bila jako slana. Takva je voda u morima. 

[/priva

te]

Comments are disabled.