Potaknute dječjim interesom za otkrivanje povijesti domovine, porijeklu Hrvata i specifičnostima države u kojoj živimo, odgojiteljice su Srčekima pripremile tjedan pun aktivnosti na ovu temu. Slušali smo stare priče i legende o dolasku Hrvata na ove prostore, promatrali i komentirali poznata likovna umjetnička djela koja kroz sliku opisuju navedena događanja, crtali njihove reprodukcije, promatrali i razgovarali o novcu te umjetničkoj vrijednosti novca, slušali himnu i naučili specifičnosti o njoj. Uspoređivali smo zastavu naše države sa zastavama drugih europskih država te smo izrađivali svoje replike zastave. Srčeka su naučila zanimljivosti o grbu RH i što koji simbol na njemu znači, čuli smo stihove na svim narječjima te uspoređivali pojedine riječi na kajkavskom, štokavskom i čakavskom narječju.

Comments are disabled.