Dan Planeta Zemlje obilježava se 22 travnja. Leptirići su ovaj tjedan posvetili upravo našoj planeti Zemlji. Kroz razne aktivnosti nastojali smo kod djece osvijestiti važnost očuvanja okoliša, pravilnog razvrstavanja otpada, recikliranja te njegovati pozitivan stav prema prirodi. U našem vrtiću svakodnevno naglašavamo važnost brige o biljkama i životinjama, očuvanju okoliša koji nas okružuje, naučili smo kako mi, iako smo još mali, možemo pomoći našoj planeti Zemlji da živi zdravo i sretno. Upoznali smo se sa zapovijedima prijatelja okoliša, istraživali oblik zemlje, što je to otpad, kuda ga odlažemo, kako se reciklira i što se sve može dobiti recikliranjem, promatrali smo našu Eko zastavu, kroz razne enciklopedije, eko priče, edukativne slikovnice proširivali smo svoja postojeća znanja te ih obogaćivali usvajanjem novih korisnih informacija. Svoju kreativnost pokazali smo u izradi zajedničkih plakata :”Naša planeta Zemlja, kako ju čuvati?”, slikopričom “ Mali čuvari velike Zemlje”. Usvojili smo pravilno sortiranje otpada u odgovarajuće spremnike, vodili brigu o našem kutiću higijene, održavali sobu dnevnog boravka i vrtićko dvorište urednim i čistim te provodili svakodnevnu jutarnju tjelovježbu boraveći na svježem zraku igrajući se raznih pokretnih i natjecateljskih igara.

Comments are disabled.