Kroz protekla dva tjedna Loptice su stjecale znanja i iskustva gospodarenja otpadom s ciljem očuvanja prirode i usvajanje vještina korištenja otpada u nove svrhe. Naučili smo da postoje različita mjesta za odlaganje otpada, kako od otpada možemo izraditi predmete za igru i svakodnevnu uporabu. Glavni fokus nam je bio recikliranje, prikupili smo razne materijale i sve ponovno iskoristili da se ne baci. Proučavali smo kako sve voditi brigu o našoj planeti s ciljem kod djece potaknuti svijest o problemu onečišćenja okoliša te ima pokazati kako malim postupcima možemo učiniti velike stvari. Namjera je da djecu podsjetimo u kakvom je stanju priroda naše planete na kojoj živimo, na probleme ekosistema, na poboljšanje kvalitete životne sredine. Jer naša budućnost je u rukama naše djece i zato je vrlo važna edukacija od najranije dobi.

Comments are disabled.