Prvog dana proljeća, 21. ožujka, ujedno se slavi i Svjetski dan šuma. Na taj dan imamo priliku podsjetiti se koliko su šume važne za život svakog stanovnika ovog planeta, ali i koliko su ugrožene uslijed djelovanja različitih čimbenika. Djeca iz skupine Loptice su doznala kako nam šume daju kisik, pružaju hlad te su dom brojnim životinjama i biljkama. Također su bitne u pročišćavanju voda te doprinose kvaliteti vode koju svi koristimo. Povezano s tim obilježili smo i Svjetski dan voda kroz razne aktivnosti i na taj način djeca su se likovno izražavala na temu čista i onečišćena šuma, razlistano drvo te na temu voda- kapljice vode. Rješavala su i razne zadatke za razvijanje grafomotorike. Djeca su međusobno podijelila svoja razmišljanja, ali i saznala nove činjenice o važnosti i upotrebi vode, o načinima njezina očuvanja i štedljivog korištenja. Tako su “Loptice” izradile i plakate sa stihovima i ilustracijama pjesme “Voda” i postupak kruženja vode u prirodi.

Comments are disabled.