Povodom Dana hrvatske policije koji se obilježava 29. rujna ugostili smo policijske službenike Policijske uprave Koprivničko-križevačke Ivanku Vusić i Mateja Lanščaka koji su preventivno djecu upoznali sa zanimanjem policajca, opremom koju nose, pravilima koja u prometu nadziru. Hrabra djeca su isprobala sjediti na motoru, a za poklon smo dobili svjetleće prsluke privjeske. Obećali smo da ćemo paziti kako se ponašati na cesti i da će djeca nositi kacige prilikom upravljanja biciklom. Temu smo obradili i kroz razne aktivnosti- likovne: crtanje portreta policajca, izrada semafora za automobile i pješake za kutić građenja ( kao prvom zaštitom djece u prometu ), plakat- Što radi policija, izradili prometnicu s križanjem dodajući prometne znakove. Naučili smo stihove“ Semafor“ i „Prometnik“ kojeg smo isprobali kao pokretnu igru. Tjedan smo završili posjetom Filipove bake koja nam je ispričala priču te djeci pričala o njenom djetinjstvu i igrama. Obilježili smo i anđele čuvare koji se obilježavaju u subotu, 02. listopada. Svako dijete je izradilo svojeg anđela čuvara u 3D te smo ih postavili u sobu za spavanje da nas čuvanju prilikom dnevnog odmora. Pogledajte veliku galeriju slika.

Comments are disabled.