Europski tjedan mobilnosti održava se svake godine od 16. do 22. rujna. Slogan ovogodišnjeg tjedna mobilnosti je “Sigurno i zdravo uz održivu mobilnost” s ciljem preispitivanja alternativa održivog prijevoza u urbanim sredinama. Poticanjem pojedinca na odabir održivih načina prijevoza, poput pješačenja i bicikliranja, možemo poboljšati kvalitetu zraka, ali i vlastito zdravlje te urbane prostore učiniti ugodnijim mjerama za život i rad.  Kako bi i Lastavice podržali ovakvu inicijativu svakodnevno smo održali vježbanje u zatvorenom prostoru i šetnje na zraku, a u goste smo pozvali i policijsku službenicu Ivanku Vusić s kojom smo prošetali ulicama našega sela. Objasnila nam je važnost šetnje i bicikliranja, ali pod pravilima prometa i kako se sigurno kretati cestom. Sve smo to isprobali i na samoj cesti. Puno smo naučili. 

Comments are disabled.