Skupine Srčeka i Balončići obilježile su Dan animiranog filma kroz razigrane i kreativne aktivnosti. Dan smo započeli razgovorom o omiljenim crtanim filmovima i junacima koje djeca gledaju kod kuće. Razgovarali smo i o kinu — kako izgleda odlazak u kino, što radimo prije početka projekcije i koja se pravila u kinu poštuju.
Zatim smo se poigrali u simboličkoj igri “Kino ulaz”, gdje su djeca imala priliku prodavati ulaznice i grickalice, birati mjesta i ulaziti u „kino dvoranu“. Ova aktivnost potaknula je suradnju, maštu i dogovaranje.
Uslijedila je zajednička projekcija kratkog animiranog filma “Vragolasti Denis” i „Čudovište iz ormara“, koji su djeca pratila s velikim zanimanjem. Nakon gledanja razgovarali smo o likovima, radnji i emocijama u filmu.
Dan smo završili slobodnom igrom na dvorištu, gdje su se kroz igru nastavile teme iz filma i simboličke igre.
Atmosfera je bila vesela, kreativna i ispunjena dječjim smijehom — baš kao što i treba biti na dan posvećen animaciji!



