U petak, 16. listopada 2020. godine, na simboličan smo način obilježili Dane kruha. Zbog aktualnih epidemioloških mjera, roditelji nisu mogli ulaziti u prostor vrtića i razgledati štand s pekarskim proizvodima kao što smo to uobičajeno radili prijašnjih godina pa smo odlučili obilježiti taj dan na malo drugačiji način. Naše odgojne skupine tijekom cijelog su tjedna vrijedno mijesile tijesto i stvarale različita peciva i kolače. Odlučili smo kreirati svoju vrtićku košaricu pa su tako naši vrtićarci i teta Elena, noseći tradicionalne nošnje, obilazili odgojne skupine i napunili košaricu različitim proizvodima nastalim u grupama u tjednu obilježavanja Dana kruha. Prilikom obilaska skupina zajedno smo razgovarali o danima kruha, pjevali pjesmice sadržajno vezane uz tu tematiku i obogatili našu vrtićku košaricu slasnim kruščićima i kolačićima.

Comments are disabled.