Tijekom posljednjeg tjedna mjeseca travnja Točkice su uživale u svijetu gusjenica i leptira. Uz razgovor pomoću aplikacija pobliže smo upoznali životni ciklus tih malenih životinja. Obojili smo aplikacije leptira odgovarajućim bojama s obzirom na zadani uzorak te tako razvijali svoju vizualnu percepciju.

Zainteresirale su nas sve ponuđene stolno-manipulativne igre pa smo tako pincetom smještali pompone u izrađeni leptir prema boji, a isto tako i smještali aplikacije leptira na cvijet te tražili one jednake. Također, dodatno smo razvijali finu motoriku šake označavajući odgovarajuće leptire i njihove boje drvenim kvačicama.

Nizanjem drvenih oblika na konop napravili smo raznolike šarene gusjenice, a gledajući animirani film upoznali smo gusjenicu Tinu.

Slušali smo priče “Gusjenica i leptir” te “Tvrdoglavi leptir”, dok nam je nježna audiopriča “Leptir sreće” pomogla da utonemo u san.

Uz videoprikaz pratili smo audiopriču “Vrlo gladna gusjenica”, a potom u istoimenoj slikovnici imenovali i brojili sve namirnice koje je pojela.

O leptirima smo svakodnevno slušali i prigodne dječje pjesme, a najdraža od njih bila nam je  “Leptiriću šareniću”.

Grafomotoričkim vježbama pratili smo let leptira do cvijeta.

U vrtićkom smo dvorištu oponašali kretanje obje životinjice.

Uz igru odabiranja “leptirić” igrali smo lovice, a uspješno smo usvojili i pokretnu igru “leptir”.

Comments are disabled.