U petak, 6.svibnja 2022. odgojiteljice Dunja Krušlin i Ivana Knapić bile su u Zagrebu i prisustvovale  prvom danu edukacije pod nazivom “Osposobljavanje voditeljica kraćeg specijaliziranog programa igraonica za potencijalno darovitu djecu predškolske dobi”. Edukaciju je osmislila i vodila Jasna Cverković- Lay, dipl. psiholog i ECHA specijalist u Centru za poticanje darovitosti djeteta Bistić, a ona se provodi u okviru projekta pod nazivom “Igra za sve” kojeg provodi DV Igra, a sredstva su dodijeljena iz Europskog socijalnog fonda:UP.02.2.2.16.0159 u okviru operativnog programa Učinkoviti ljudski potencijali- nastavak unapređenja usluga za djecu u sustavu ranog i predškolskog odgoja i obrazovanja.
Tokom prvog edukacijskog dana odgojiteljice su imale priliku učiti i raditi u manjoj skupini zajedno s psihologinjama i odgojiteljicama na temu “Uloga predškolskog stručnog tima i odgojitelja u provedbi  programa za darovitu djecu” te prisustvovati prikazu i demonstraciji različitih tipova igara s različitim razinama složenosti i metodičkim pristupima te se okušati  u ulozi djeteta. Sa željom za primjenu i prenošenje  novih znanja i u iščekivanju drugog edukacijskog dana, odgojiteljice Dunja i Ivana Vas srdačno pozdravljaju!

Comments are disabled.