U petak 3. lipnja 2022. odgojiteljice Dunja Krušlin i Ivana Knapić bile su u Zagrebu i prisustvovale  posljednjem  dijelu edukacije pod nazivom Osposobljavanje voditeljica kraćeg specijaliziranog programa igraonica za potencijalno darovitu djecu predškolske dobi. Da  podsjetimo, edukaciju je osmislila i vodila Jasna Cverković- Lay, dipl.psiholog i ECHA specijalist u Centru za poticanje darovitosti djeteta Bistić, a ona se provodi u okviru projekta pod nazivom Igra za sve kojeg provodi DV Igra ; sredstva su dodijeljena iz Europskog socijalnog fonda:UP.02.2.2.16.0159 u okviru operativnog programa Učinkoviti ljudski potencijali- nastavak unapređenja usluga za djecu u sustavu ranog i predškolskog odgoja i obrazovanja.
Tokom drugog edukacijskog dana odgojiteljice su imale priliku učiti i raditi na temu Poticanje kreativnog mišljenja i divergentne produkcije te naučiti metodiku rada s pokusima. Sudionice su imale priliku vidjeti demonstraciju programiranja u robotici  i edukativnih računalnih igara. Na posljetku su sudionici prezentirali svoje domaće zadaće, a voditeljica edukacije uručila zaslužene licence za rad.

Comments are disabled.