Sportske aktivnosti su izrazito važne za dječji razvoj pa smo organizirali male Olimpijske igre. Djeca kroz sport razvijaju samostalnost, lakše sklapaju prijateljstva, poboljšavaju sposobnost koncentracije, zadovoljavaju potrebu za kretanjem, potrebu za druženjem, potrebu za sigurnošću i redom, potrebu za samoostvarenjem i pripadanjem te stvaraju zdrave svakodnevne navike. Pravilan psihofizički rast i razvoj preduvjet su dobrog zdravlja djeteta.  Poticanje djece na kretanje ima višestruk utjecaj. Ono razvija njegova fizička, motorička, kognitivna i emocionalna obilježja. Zdravo, okretno, spretno i vješto dijete može lakše nositi sve teškoće života te može lakše obavljati svoje radne i društvene zadaće. Zmajići i Cvjetići su zajedno izrađivali rekvizite za vježbanje, olimpijske medalje te smo organizirali i natjecanje u bacanju obruča, kuglanju i trčanju, a kako je izgledao njihov tjedan možete vidjeti u fotogaleriji.

Comments are disabled.