Proteklog tjedna ljetne vrućine su nas potaknule da potražimo način kako se najbolje rashladiti. U razgovoru s djecom doznali smo da oni osvježenje traže u sladoledu te raznim napicima poput limunade, stoga smo odlučili zajedno napraviti limunadu u vrtiću. Djeca su bila oduševljena idejom te su rado sudjelovala u aktivnosti. Nakon što smo oprali limun, pripremili šećer i vodu sve je bilo spremno za izradu limunade. Djeca su se okušala u cijeđenju limuna pomoću cjedila, ali su sudjelovala i u ostalim procesima izrade. Nakon igre u dvorištu vrtića limunada je bila spremna za degustaciju i osvježenje. Jedan dan smo se počastili malinama koje su se također pokazale odličnim ljetnim osvježenjem. Likovnom aktivnošću izrade čaše s limunadom zaokružili smo i priveli tjedan kraju.

Comments are disabled.