16. rujna obilježava se Međunarodni dan ozonskog omotača. Mi smo u skupini kroz cijeli tjedan radili aktivnosti koje nas podsjećaju da zemlju treba čuvati i štititi i  kako se ponašati prema njoj. Pomoću animiranog filma Ministarstva zaštite okoliša, prostornog uređenja i  graditeljstva pod nazivom “Ozonski omotač” naučili smo što je ozon, kako utječe na samu zemlju i kako se štititi od njega. Bilo je tu puno likovnih aktivnosti zemlje, sreće i tuge i pripovijedanja: priče “Zemlja napetosti” i “Zemlja opuštenosti” kroz koje su djeca uvidjela razlike između lijepe i zagađene zemlje. Izradili smo i našoj zemaljskoj kugli ozonski omotač i napisali eko poruke koje smo stavili ispred vrtića da podsjetimo i odrasle na metode čuvanja okoliša. Sve smo popratili i didaktikom na temu. 

Comments are disabled.