Iako trenutne temperature na termometru dovode do smrznutih nosića i hladnih ruku, još uvijek u našim krajevima nije pao snijeg koji bi dodatno izmamio osmijehe na dječja lica. Upravo zbog toga, našim Sovicama kao jedna od aktivnosti ponuđen je umjetni snijeg i pokazao se kao pun pogodak! Djeca su uživala praveći kugle, snjegoviće, iglue i još mnogo toga. Osim navedenog, istraživali su i svojstva leda; kakvog je okusa, možemo li ga zadržati u ruci i za koje vrijeme će se na sobnoj temperaturi pretvoriti u vodu. Veselo smo poskakivali uz božićne i zimske pjesmice, posebno „Zvončiće“ i „Padaj, padaj snježiću“, nadajući se pritom da ćemo snijeg i prizvati. Obilježili smo i blagdan sv. Lucije pa su djeca sama u pripremljene posudice sijala svoju pšenicu koju će prije zimskih praznika ponijeti svojim kućama. Čitali smo razne priče sa zimskim motivima, a među njima je i sliko-priču „Djeca i snješko“ nakon koje su djeca timskim radom kroz likovnu aktivnost napravila svog snjegovića koji krasi našu sobu. 

Comments are disabled.