Leptirići su kroz raznovrsne poticaje obilježili Svjetski dan Sunca. Odgojiteljice su djeci željele dati što točnije odgovore na pitanja o suncu, njegovom obliku, strukturi sunčeva sustava, ostalih planeta i zvijezda, pozitivnom i negativnom djelovanju sunca na nas, našu kožu te cjelokupni život na zemlji. Istraživali smo sunce kroz razne enciklopedije, priče i slikovnice. Pokretnom igrom “Kako doći bliže Suncu” budili smo dječju maštu te se uživljavali u različite uloge kako bi došli što bliže Suncu.
U glazbenom centru svakoga dana slušale su se edukativne pjesme o suncu, planetima te proširivala postojeća znanja. Izradili smo okvir sunca za fotografiranje, plakat: Što nam sve sunce daje?”, crtali sunce na osnovu promatranja. U dramskom centru djeci su bili ponuđeni izrađeni kostimi, planeta Zemlja, dan, noć te su se djeca okušala u simboličkoj igri čiji sadržaj su samostalno osmišljavali.
Našu zajedničku igru pogledajte u fotogaleriji.

Comments are disabled.