U Pčelicama je proteklih dana vladala prava božićna atmosfera. Djeca su imala prilike upoznati se s novim, ali i prisjetiti se i onih običaja koje već poznaju, a  vezani su uz Božić. Upoznajući djecu s tradicijom vezanom uz kraj koji žive čuvamo i razvijamo ljubav prema tradiciji. Tako smo upalili drugu adventsku svijeću i svaki dan pročitali poruku iz adventskog kalendara. Na Sv Barbaru sijali smo pšenicu. S djecom smo razgovarali o tome što Božić predstavlja te smo im kao primjer pokazali jaslice koje smo opet povezali s tradicijom unošenja slame u kuću. Ono što je od tradicije djeci bilo najpoznatije je izrada slastica, odnosno božićnih kolača. Djeci smo izradili tijesto te im pripremili božićne modlice pa su ona izrađivala kolače. Cijeli tjedan uživali smo u božićnim pjesmica i raznim igrama na temu.

Comments are disabled.