Zbog velikog interesa djece za prirodom odlučili smo provoditi aktivnosti na temu livadnog cvijeća što nam je ujedno nastavak na temu livadne životinje. Kako nas vrijeme nije poslužilo većinu aktivnosti smo proveli unutra, iako smo uspjeli jedan dan provesti vani na igri. Djeca su se upoznala s biljkama poput tratinčice, bijelog i žutog maslačka te djeteline. Raznim likovnim aktivnostima izrađivali smo cvijeće. Tako su nastale slike od otisaka tratinčica i maslačka. Tuljce smo izrezali na trake, potom su ih djeca umakala u boju te je tako nastao bijeli maslačak. Također smo napravili bijeli maslačak od plastelina na koji su djeca pikala štapiće za uha koje smo prethodno prerezali na pola. Na stiroporu u obliku cvijeta djeca su utiskavala štapićima tkaninu. Poslušali smo priče “Razmažena tratinčica ” te “Plesna haljina žutog maslačka”. Tijekom igre na dvorištu igrališta ubrali smo bijele maslačke koje su djeca potom puhala.

Comments are disabled.