Kako smo proteklih tjedana pozornost posvetili voću, ovog tjedna odlučili smo pobliže upoznati te istražiti povrće. Esterina mama nam je donijela u vrtić raznovrsno povrće koje nam je poslužilo za istraživačke aktivnosti dodirom, okusom i mirisom. Najprije smo povrće imenovali te mu dodijelili karticu sa slikom. Potom smo djeci pokazivali kartice, a ona su pokazivaai koje je to povrće sa stola. Iako je rajčica voće, bila je nezaobilazna u našem tjednu povrća te smo od nje izradili ukusnu salatu koju smo potom i degustirali. U našem vrtiću svakodnevno jedemo povrće, tako smo i ovog tjedna uživali u povrtnim juhama koje su nam uz ostalo poslužile za imenovanje odnosno prepoznavanje povrća koje se nalazi u juhi. Tako su djeca prepoznala brokulu, mrkvu i drugo. Tjedan smo završili likovnom aktivnošću lijepljenjem kolaž papira na predloške povrća.

 

Comments are disabled.